Oyunlaştırma, insanları belirli noktalara adapte etmek ve insanlara motivasyon sağlamak için oyun mekanikleri ve oyun tekniklerini oyun olmayan alanlarda kullanma yöntemidir.

Bu eğitimin amacı, katılımcılara oyunlaştırma ile ilgili teorik bilgiler vermek, tasarım pratiği yapmalarını sağlamak, konu ile ilgili kendilerini daha çok geliştirebilecekleri alt yapıyı kurmak ve oyunsal düşünce tekniğini elde ederek kendi projelerini yapabilmelerini sağlamaktır.

EĞİTİMİN FAYDALARI
  • Tüm dünyanın uygulamakta olduğu, başarıları kanıtlanmış oyunlaştırma metodolojisi konusunda eğitilecek ve uygulama yaparak bilginizi pekiştireceksiniz,
  • Sıfırdan başlayarak bir oyunlaştırma tasarımı yapmak için tüm adımları öğreneceksiniz,
  • Oyunlaştırılmış brainstorming yöntemimiz “GameStorm” ve kişilik analiz oyunumuz “T.A.L.E.N.T Hold’em”ı tecrübe edeceksiniz,
  • Kendi tasarımlarınızı yapmaya başlayabileceksiniz,
  • Eğitime katılanlara, Gamification Academy onaylı sertifika verilecektir.

EĞİTİMİN İÇERİĞİ

Oyunlaştırma tasarımı yapabilmek için ilk olarak oyunlaştırmanın teorik altyapısının öğrenilmesi gerekmektedir. Eğitimin ilk bölümünde teorik altyapıdan ve sıfırdan bir tasarımının yapımından bahsedilecektir. Eğitimin ikinci bölümünde ise katılımcılara vereceğimiz örnek vakalar üzerine GameStorm kullanarak kağıt üzerinde prototipi yapılması sağlanacaktır.

Teorik Bilgi: Oyunlaştırma nedir? Oyunlaştırma hakkında yanlış bilinenler nelerdir? Şirket yapıları ile oyun yapıları arasındaki benzerlikler, davranış döngüsü, davranış psikolojisi, geri bildirim sistemi, ödül sistemi, içsel ve dışsal motivasyon, oyuncu tipleri, oyuncunun serüveni, eğlence, temel oyun bileşenleri…

Dokuz Adımda Oyunlaştırma Tasarımı Yapmak: Proje yapmak için baştan sona izlenmesi gereken yol nedir? Bu süreci dokuz adımda öğreteceğiz.

T.A.L.E.N.T Hold’em Uygulaması: Karakter analizi için ürettiğimiz bu kart oyunu sayesinde hem kendinizi hem de iş arkadaşlarınızı daha yakından tanıyacaksınız.

T.A.L.E.N.T Hold’em Nedir?

GameStorm Uygulaması ve Tasarım Pratiği: İnternet ve mobilizasyonun gelişmesiyle birlikte şirketler uzun vadeli planlarla mücadele edilen zorluklar yerine sürekli karşılaşılan, hızla değişen kısa vadeli zorluklar ile karşılaşmaya başlamıştır. Bu mücadeleler esnasında hedeften çok küçük sapmalar bile bir süre sonra hedeften çok uzaklaşmanıza sebep olabilir. GameStorm, dinamik ve sürekli çözüm analizine olanak sağlayan yapısı ile şirketlerin bu değişimlere uyum sağlamasına ve hedefe odaklanmasına yardımcı olmaktadır.

GameStorm, şirketlerin ve organizasyonların amaçlarına erişebilmesini ve mevcut veya gelecekte yaşayabilecekleri sorunlara karşı önlemlerini almalarını sağlayacak oyunlaştırılmış brainstorming framework’üdür.

GameStorm Nedir?

Oyunlaştırma eğitimi katılımcıları, gruplar halinde GameStorm kullanarak  vereceğimiz örnek vakalar üzerinden veya kendi belirleyecekleri bir durum için prototipi hazırlayacak ve sunumunu yapacaklar.

KİMLER KATILMALI

Sertifikalı Oyunlaştırma eğitimi mevcut iş süreçlerinde iyileştirme arayışlarında olan, bu doğrultuda oyunlaştırma konusunda bilgi edinmek isteyen ya da uygulamakta olan tüm organizasyonlara yöneliktir.

İnsan Kaynakları, Pazarlama, Satış, İş Geliştirme, Strateji birimleri ile oyun tasarımcıları, web & grafik tasarımcıları ve programcıları, oyun yazılımcıları, akademisyenler, kurumsal eğitmenler ve danışmanlar bu oyunlaştırma eğitimine katılarak hem kendilerine hem de firmalarına değer katabilmektedirler.

oyunlastırma egitimi
oyunlastırma egitimi
talent hold'em
Oyunlastırılmıs-kisilik-analiz-yontemi
oyunlastırma egıtımı

Oyuna Dahil Ol