ZIGGO COMPLIANCE GAME

Oyunlaştırma projesi çalışanların dürüstlük, uyum ve güvenlik düzenlemeleri konusunda daha bilinçli olabilmeleri için geliştirildi. Oyun boyunca ana sorular: “Normal olduğunuzu düşünüyor musunuz?” Ve bazı durumlarda “Nasıl davranıp tepki vermelisiniz?”. Bunu, tüm Ziggo çalışanlarına dürüstlük, yasal yönler, güvenlik düzenlemeleri ve çevrimiçi davranış (sosyal medya ve benzeri) gibi çeşitli konular hakkında 25 soru sorarak test ettik.

Çalıştığımız metafor “Süper kahraman teması” oldu, çünkü istediğimiz çalışanların kalabalığın önüne çıkmaya cesaret edip doğru şeylerin nasıl yapılacağına dair güzel bir örnek olma davranışını göstermesidir. Süper kahramanlar bazen biraz tuhaf görünebilir, biraz tuhaf davranabilir, etkileyici güçleri var ama eninde sonunda iyi canlılardır!

Oyunda, çalışanlar çeşitli kıyafetler satın alarak kendi avatarlarını ‘standart görünümlü çalışandan’ bir süper kahramana dönüştürmektedir.

Müşteri: Ziggo

Zaman: 2012 / Kasım

Amaç: Çalışanlara belirli bağlamlarda yaptıkları eylemlerin potansiyel sonuçları konusunda daha bilinçli hale getirmek ve onlara uygun tepkileri öğretmek.

Hedef Kitle: Şirketin bütün çalışanları

Sonuç: İlk hafta çalışanların %50’sı oyunu gönüllü olarak üç defa oynadı ve toplamda 682 defa çoklu oyun oynandı. Altı hafta sonunda çalışanların %72’sı oyunu üç defa oynamış bulundu.

 

    TOP