Oyunlaştırma Danışmanlığı

Oyunların insanları motive etme özelliğini kullanarak şirket içi ve şirket dışı süreçlerinizi daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Oyunlaştırma insan odaklı bir yaklaşımdır. Oyunlaştırma projesi geliştirme süreci de yaşayan bir süreçtir. Hızlı değişimlerin gerçekleştiği dünyamızda insan odaklı oyunlaştırmada yaşananlara göre gerekli şekilde güncellenmelidir.

Bu noktada uzman desteği ile birlikte;

  • Oyunlaştırma projesinde beraber çalışacak kişilerin aynı dili konuşması için bilgi eşitlemesi,
  • Oyunlaştırma hedefinin belirlenmesi ve davranışların doğru şekilde analiz edilmesi,
  • Oyunlaştırmada kullanılacak oyun öğelerinin doğru şekilde belirlenmesi,
  • Oyunlaştırma kurgularının hızla test edilip alınan geri bildiler doğrultusunda gerekli geliştirmelerin yapılması,
  • Oyunlaştırmanın takip edilmesi ve değişimlere karşı hızlı refleks gösterip gerekli geliştirmelerin yapılması önem taşır.

Yaklaşımımız

Danışmanlık süreci boyunca BrandNewGame Turkey’ın uzman oyunlaştırma danışmanları geliştirme yapacak kişiler ile yakın temas halinde çalışarak sürekli öğrenen ve gelişen bir takım oluşmasını sağlar. Danışman, bilgi birikimini ve oyunlaştırmada yararlanılacak bilimsel modeller  ekip ile paylaşır. Oyunlaştırmanın başarılı olabilmesi için doğru bilimsel modellerin kullanılıp, doğru verilerin ölçülmesi kritik önem taşır.

Oyunlaştırma projesinin istenilen başarıya ulaşamama riskini azaltmak ve hızlı sonuçlar elde etmek için kısa süreli iyileştirme döngüleri ile çalışır. Böylece kurgulanan oyunlaştırmanın daha başarılı olması için daha iyi kararlar verebilir.

Süreç boyunca birlikte gelişim ve takımın oyunlaştırma öğrenmesini desteklenir. Böylelikle danışmanlık hizmeti sonlandırıldığında, organizasyon kendi kendine oyunlaştırma projesi geliştirebilecek/devam ettirebilecek deneyime sahip olur.

Oyunlaştırma Danışmanlığı Deneyimleri

oyunlastırma-danısmanlıgı-deneyimleri

İletişim

Referanslarımız

Eğitimlerimiz

TOP